O co ci chodzi?*

*wersja druga, a raczej jadu ciąg dalszy.

Po co tak próbujesz udowodnić wokół, że umiesz i potrafisz więcej? Czasem ci się uda, częściej nie. W efekcie jest spięta atmosfera, bo czujesz się zagrożony jakąś kompletną bzdurą. Każdy jest inny, co nie znaczy lepszy lub gorszy. Inny.

Dlaczego mi umniejszasz, kiedy popełniam błędy? Poczekaj, ty jesteś taki rezolutny i wspaniały! Nie, jesteś przemądrzały człowieku. Masz kompleks władzy i nie rozumiesz, że uczymy się całe życie. Nie dotrze to do ciebie, bo już przecież wszystko wiesz.

Czego tak zazdrościsz? Inni mają, a ty nie. Inni są piękniejsi, a ty nie. Inni posiadają więcej i bardziej, a ty nie. W ogóle to niech tylko ciebie pomyślność nie opuszcza, a hołota niech patrzy i podziwia. Uważaj cebulko, bo zaraz szczypiorek wyrośnie.

Czy zawsze musi być tak jak ty chcesz, bo inaczej będzie źle? Musi, to jest jedyny sposób i basta. Oczywiście. Ośle uszy zasłaniają oczy i uniemożliwiają zmianę nastawienia. Na polanę, ale już!

Od kiedy odmienność zdań powoduje agresję i poczucie bycia zaatakowanym? Marian, uspokój się. Świat nie kręci się wokół ciebie. Jak nie wierzysz to zapoznaj się z panem Kopernikiem. Nie mów, że i Mikołajowi się za coś dostanie?

Skąd bierze się w tobie tyle dumy i zadufania? Stale krytykujesz, wypominasz i poprawiasz. Chyba cię coś boli. Oceniając kogoś proponuję wpierw zacząć od siebie. Uwierz mi, ubawisz się wtedy bardziej. No chyba, że lustro ci nie działa.

Panie, weź pan.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s